02CO030.Z
Littelfuse Inc.
型号:
02CO030.Z
描述:
FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/250VDC
用户指南
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time Slow Blow
Approval Agency CSA
Current Rating (Amps) 30A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 80kA DC
Size / Dimension 0.827" Dia x 2.205" L (21.00mm x 56.00mm)
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Obsolete
Series HRCII-C
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 600 VAC