0314.125HXP
Littelfuse Inc.
型号:
0314.125HXP
描述:
FUSE CERM 125MA 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00149
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 6.2 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Obsolete
Series 314
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V