03182.25MXP
Littelfuse Inc.
型号:
03182.25MXP
描述:
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 3AB 3AG
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 7.2
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0594 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 318
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V