首页 / 保险丝 / 0325012.MX52LP
minImg
0325012.MX52LP
Littelfuse Inc.
型号:
0325012.MX52LP
描述:
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 129
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0067 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UR
Current Rating (Amps) 12 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 325
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V