首页 / 保险丝 / 0325015.MXSSP
minImg
0325015.MXSSP
Littelfuse Inc.
型号:
0325015.MXSSP
描述:
FUSE CERM 15A 250VAC 60VDC 3AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 245
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.005 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A AC, 500A DC
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 325
Voltage Rating - DC 60 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V