Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.5315
$4.5315
10
$3.4561
$34.561
25
$3.23722
$80.9305
50
$2.87755
$143.8775
100
$2.81504
$281.504
250
$2.596046
$649.0115
500
$2.345835
$1172.9175
1000
$2.079968
$2079.968
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | Enclosed |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws |
| Color | White |
| Current Rating (Amps) | 40A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8-20 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | Eurostyle 39100 |
| Terminal Screw Finish | Zinc |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.472" (12.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Circuits | 8 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Wire Entries | 16 |
| Base Product Number | 039100 |