Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.223
$2.223
10
$1.6796
$16.796
25
$1.55648
$38.912
50
$1.39954
$69.977
100
$1.36534
$136.534
250
$1.194682
$298.6705
500
$1.092291
$546.1455
1000
$0.98989
$989.89
5000
$0.870418
$4352.09
请发送询价,我们将立即回复。

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |
| Positions Per Level | 6 |
| Torque - Screw | 0.68 Nm (6 Lb-In) |
| Screw Material - Plating | Copper Alloy - Nickel Plated |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Color | Black |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Eurostyle 39880 |
| Voltage | 300 V |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Clamp Material - Plating | Copper Alloy - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 13.5 A |
| Base Product Number | 039880 |