Knowles Syfer
型号:
040230500472JXT
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.34105
$3.4105
50
$0.25821
$12.9105
100
$0.224865
$22.4865
500
$0.166573
$83.2865
1000
$0.141588
$141.588
2500
$0.133256
$333.14
5000
$0.124925
$624.625
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.01mm x 0.50mm) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | FlexiCap™ |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | Knowles Syfer |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | Non-Magnetic, Soft Termination |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |
| Base Product Number | 04023050 |