04025A560JAQ2A
KYOCERA AVX
型号:
04025A560JAQ2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 56PF 50V NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 56 pF