04025U5R0BAT2A
KYOCERA AVX
型号:
04025U5R0BAT2A
描述:
CAP CER 5PF 50V NP0 0402
库存 : 36967
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series U
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 5 pF