0402HP-8N2EGTS
Delta Electronics/Components
型号:
0402HP-8N2EGTS
描述:
FIXED IND 8.2NH 1.5A 58 MOHM SMD
库存 : 10920
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58mOhm
Series 0402HP
Inductance 8.2 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.4GHz