0402HS-190EKTS
Delta Electronics/Components
型号:
0402HS-190EKTS
描述:
FIXED IND 19NH 480MA 202MOHM SMD
库存 : 7948
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 202mOhm
Series 0402HS
Inductance 19 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.04GHz