0402X474K500CT
Walsin Technology Corporation
型号:
0402X474K500CT
描述:
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0402
库存 : 2997
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.47 µF