0402YJ3R9ABWTR
KYOCERA AVX
型号:
0402YJ3R9ABWTR
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP THIN FILM 3.9PF 16V 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.9 pF