首页 / 保险丝 / 0472.500NAT1L
minImg
0472.500NAT1L
Littelfuse Inc.
型号:
0472.500NAT1L
描述:
FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC AXL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.1927
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.174 Ohms
Color -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series PICO® II 472
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V