首页 / 保险丝 / 0473.750YRT1
minImg
0473.750YRT1
Littelfuse Inc.
型号:
0473.750YRT1
描述:
FUSE BRD MT 750MA 125VAC/VDC AXL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.76
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.46 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series PICO® II 473
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V