06020SA-24N-AA-00
NMB Technologies Corporation
型号:
06020SA-24N-AA-00
描述:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
库存 : 785
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Air Flow 20.5 CFM (0.574m³/min)
Noise 30.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.070A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 9 ~ 27.6VDC
Product Status Active
RPM 4400 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.200 in H2O (49.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Series 06020SA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 1.68 W