06025SA-12Q-ET-D0
NMB Technologies Corporation
型号:
06025SA-12Q-ET-D0
描述:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 26.8 CFM (0.750m³/min)
Noise 35.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.200A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range 6 ~ 13.2VDC
Product Status Active
RPM 5300 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.320 in H2O (79.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Series 06025SA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 3.4 W