06031C221MAT9A
KYOCERA AVX
型号:
06031C221MAT9A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF