06033G184ZAT2A
KYOCERA AVX
型号:
06033G184ZAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.18UF 25V Y5V 0603
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.18 µF