06036D104KAT2A
KYOCERA AVX
型号:
06036D104KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0603
库存 : 7242
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF