0603B391K160CT
Walsin Technology Corporation
型号:
0603B391K160CT
描述:
CAP CER 390PF 16V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 390 pF