0603H500N750GCT
Frontier Electronics
型号:
0603H500N750GCT
描述:
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Series H
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 75 pF