0603HM-3N6EDTS
Delta Electronics/Components
型号:
0603HM-3N6EDTS
封装:
0603
描述:
FIXED IND 3.6NH 850MA 59MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 59mOhm
Series 0603HM
Inductance 3.6 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz