Littelfuse Inc.
型号:
0603SFV175F/32-2
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BOARD MOUNT 1.8A 32VDC 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.931
$0.931
5
$0.9025
$4.5125
10
$0.8436
$8.436
50
$0.69825
$34.9125
100
$0.581875
$58.1875
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.14 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.095 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 1.8 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W x 0.014" H (1.60mm x 0.80mm x 0.35mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | SFV |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |