首页 / 保险丝 / 0665.400HXLL
minImg
0665.400HXLL
Littelfuse Inc.
型号:
0665.400HXLL
描述:
FUSE BRD MNT 400MA 250VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 0.528
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.334 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 665
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V