首页 / 保险丝 / 067204.5MXEP
minImg
067204.5MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
067204.5MXEP
描述:
FUSE GLASS 4.5A 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 9.77
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.017 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 4.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series 672
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V