首页 / 保险丝 / 0674.250DRT4P
minImg
0674.250DRT4P
Littelfuse Inc.
型号:
0674.250DRT4P
描述:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0225
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.61 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series 674
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V