067701.6MXE
Littelfuse Inc.
型号:
067701.6MXE
描述:
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 18.2
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.048 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL, VDE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 677
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V