首页 / 保险丝 / 0678D3150-02
minImg
0678D3150-02
Bel Fuse Inc.
型号:
0678D3150-02
描述:
FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC 125VDC
库存 : 5912
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.6
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.035 Ohms
Color -
Approval Agency AEC-Q200, cURus
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 2kA DC
Size / Dimension 0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series 0678D
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 350 V