首页 / 保险丝 / 0698Q4000-02
minImg
0698Q4000-02
Bel Fuse Inc.
型号:
0698Q4000-02
描述:
FUSE BRD MT 4A 350VAC 140VDC RAD
库存 : 311
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.016 Ohms
Color -
Approval Agency AEC-Q200, CE, cURus
Current Rating (Amps) 4 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 150A DC
Size / Dimension 0.329" L x 0.157" W x 0.303" H (8.35mm x 4.00mm x 7.70mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 0698Q
Voltage Rating - DC 140 V
Package / Case Radial, Box
Voltage Rating - AC 350 V