08025KA-12Q-AA-00
NMB Technologies Corporation
型号:
08025KA-12Q-AA-00
描述:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
用户指南
Air Flow 45.9 CFM (1.29m³/min)
Noise 40.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
Product Status Obsolete
RPM 4000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.209 lb (94.8 g)
Lifetime @ Temp. -
Series -
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 3.86 W