08053C561KAT2A
KYOCERA AVX
型号:
08053C561KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 560PF 25V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 560 pF