08055K560JAWTR
KYOCERA AVX
型号:
08055K560JAWTR
描述:
CAP THIN FILM 56PF 50V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series Accu-F®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 56 pF