0805B271K251CT
Walsin Technology Corporation
型号:
0805B271K251CT
描述:
CAP CER 270PF 250V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 270 pF