0805CS-601EGTS
Delta Electronics/Components
型号:
0805CS-601EGTS
描述:
FIXED IND 600NH 450MA 1.6OHM SMD
库存 : 3226
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm
Series 0805CS
Inductance 600 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 260MHz