0805CT-270EJTS
Delta Electronics/Components
型号:
0805CT-270EJTS
描述:
FIXED IND 27NH 600MA 230MOHM SMD
库存 : 3722
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm
Series 0805CT
Inductance 27 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.45GHz