0805Y5000122JDR
Knowles Syfer
型号:
0805Y5000122JDR
描述:
CAP CER 1200PF 500V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series FlexiCap™
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1200 pF