0925-393H
API Delevan Inc.
型号:
0925-393H
描述:
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 75mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 42 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 75 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.9Ohm Max
Series 0925
Inductance 39 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 19MHz