0925R-564H
API Delevan Inc.
型号:
0925R-564H
描述:
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 12mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 36 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28Ohm Max
Series 0925R
Inductance 560 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7MHz