0925R-823H
API Delevan Inc.
型号:
0925R-823H
描述:
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 59mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 59 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Series 0925R
Inductance 82 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 11MHz