首页 / 保险丝 / 0ACG-1250-TE
minImg
0ACG-1250-TE
Bel Fuse Inc.
型号:
0ACG-1250-TE
描述:
FUSE BRD MNT 1.25A 350VAC 500VDC
库存 : 1000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 0.95
Response Time -
DC Cold Resistance 0.14 Ohms
Color -
Approval Agency AEC-Q200, cURus
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.433" L x 0.197" W x 0.197" H (11.00mm x 5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series 0ACG
Voltage Rating - DC 500 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 350 V