首页 / 保险丝 / 0ACH-K100-TE
minImg
0ACH-K100-TE
Bel Fuse Inc.
型号:
0ACH-K100-TE
描述:
FUSE BRD 100A 125VAC 72VDC 2SMD
库存 : 1000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 5000
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00029 Ohms
Color -
Approval Agency AEC-Q200, cURus
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 500A AC, 1kA DC
Size / Dimension 0.484" L x 0.177" W x 0.177" H (12.30mm x 4.50mm x 4.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series 0ACH
Voltage Rating - DC 72 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V