TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
型号:
1-1825006-1
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.7265
$2.7265
10
$2.57165
$25.7165
25
$2.33814
$58.4535
100
$2.02635
$202.635
250
$1.83711
$459.2775
500
$1.703502
$851.751
1000
$1.581038
$1581.038
2500
$1.436286
$3590.715
5000
$1.33608
$6680.4
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 6 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 25mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.114" (2.90mm) |
| Mechanical Life | 1,000 Cycles |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | GDS |
| Body Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Length | 0.594" (15.09mm) |
| Electrical Life | 1,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Tape Seal |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | 1825006 |