TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1-2199298-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN IC DIP SOCKET 6POS TIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.19
$0.19
10
$0.1634
$1.634
25
$0.16302
$4.0755
50
$0.16093
$8.0465
100
$0.148675
$14.8675
250
$0.12217
$30.5425
500
$0.115387
$57.6935
1000
$0.107246
$107.246
2500
$0.103854
$259.635
请发送询价,我们将立即回复。

| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Contact Material - Post | Brass, Copper |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 60.0µin (1.52µm) |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 6 (2 x 3) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Diplomate DL |
| Type | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Open Frame |
| Termination Post Length | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Material - Mating | Phosphor Bronze |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Package | Tube |
| Contact Resistance | 20mOhm |
| Base Product Number | 2199298 |