TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1-640510-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT HSG 6POS 4.20MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.5935
$2.5935
10
$2.31325
$23.1325
25
$2.30128
$57.532
50
$2.27791
$113.8955
100
$2.090095
$209.0095
250
$2.078334
$519.5835
500
$1.890481
$945.2405
1000
$1.690858
$1690.858
2500
$1.561696
$3904.24
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black or Red |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | MR (Miniature Rectangular) |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 640510 |