Weidmüller
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.4745
$4.4745
10
$3.4124
$34.124
25
$3.19656
$79.914
50
$2.84126
$142.063
100
$2.779605
$277.9605
250
$2.563366
$640.8415
500
$2.316309
$1158.1545
1000
$2.053786
$2053.786
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.815" (20.70mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | IP20 |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | - |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 18.5 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | Weidmüller |
| Plug Wire Entry | 90° |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Retention Latches (Wire Side) |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-2.5mm² |
| Voltage - IEC | 400 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Number of Positions | 4 |
| Positions Per Level | 4 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Color | Orange |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC | 24A |
| Series | Omnimate BL |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Box |