10018784-10103TLF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10018784-10103TLF
描述:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder, Staggered
Contact Type Cantilever
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series HPCE®
Number of Positions/Bay/Row -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)