10046971-054LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
10046971-054LF
描述:
CONN EDGE DUAL FML 50POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -5°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 50 (Power)
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Kinked Pin, Solder
Contact Type Cantilever
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series Power Edge
Number of Positions/Bay/Row 25
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)