TE Connectivity AMP Connectors
型号:
100495-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 15-20AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1995
$0.1995
10
$0.16435
$1.6435
25
$0.1463
$3.6575
50
$0.13642
$6.821
100
$0.126635
$12.6635
250
$0.112024
$28.006
500
$0.107179
$53.5895
1000
$0.087685
$87.685
2500
$0.08038
$200.95
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.303" (7.70mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 15-20 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.752" (19.10mm) |
| Insulation Diameter | 0.091" ~ 0.130" (2.31mm ~ 3.30mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 100495 |